איכות השיש

 
 
אבן קיסר  

החלוצים והמובילים בעולם משטחי הקוורץ.

אבן קיסר הייתה החברה הראשונה בעולם שהשתמשה בקוורץ טבעי, אחד החומרים החזקים בטבע, כמרכיב המרכזי במשטחים שלה. בכך הובילה מהפכה בשוק זה.

היופי, החוזק והעמידות יוצאי הדופן של הקוורץ מהווים ערובה למוצר, שעולה לאין שיעור על אבן טבעית ועל משטחים מלאכותיים אחרים. משטחי אבן קיסר, המיוצרים מכ- 93% קוורץ טבעי ומכמות קטנה של פיגמנטים ופולימרים שׂרפיים, חזקים מגרניט, אך בה בעת גמישים ממנה פי ארבעה וכן עמידים בפני כתמים, קילוף וסדקים. תכונות אלה הופכות אותם למרכיב אידיאלי בחדרי אמבטיות, כיורים, מטבחים, מדרגות, דלפקים שונים, חיפויים וציפויים, הן בבתי מגורים, הן במבנים ציבוריים והן במבנים עסקיים (לרבות מסעדות, ברים ובתי קפה).
 עמידות בפני חום

עמידות בפני חום

תכשירי ניקוי שיש להימנע מהם
כתמים עקשניים או כתמי נוזל שהתייבש

במידת הצורך, יש להשתמש בתכשיר ניקוי ביתי עדין. להסרת חומרים שנדבקו, כמו אוכל, מסטיק, לק ציפורניים או צבע יבש, יש לגרד את החומר באמצעות סכין פלסטיק ואז להשתמש במטלית לחה כדי להסיר את החומר שנותר. לכתמים עקשניים במיוחד, מומלץ להשתמש בסקוטש-ברייט 3M בשילוב חומר ניקוי.

עמידות בפני חום

אבן קיסר עמידה בפני חום יותר מאשר מרבית משטחי האבן, לרבות רוב סוגי הגרניט והשיש, והיא אינה מושפעת מטמפרטורות הנמוכות מ-°130 צלזיוס. עם זאת, כמו כל המשטחים העשויים אבן, אבן קיסר עלולה להיפגע על ידי שינוי טמפרטורה פתאומי ומהיר. לכן, אנו ממליצים שלא להניח מחבתות וסירים חמים ישירות על המשטחים והריצופים. אנו גם ממליצים על שימוש בתחתית חסינת חום על המשטח, תחת יחידות בישול כמו מחבתות טיגון חשמליות, סירים חשמליים או טוסטרים.

עמידות בפני כתמים

אבן קיסר היא משטח בעל עמידות גבוהה בפני כתמים. עם זאת, יש להימנע מפעולות אגרסיביות כגון שימוש בחפצים חדים כדוגמת סכינים חדים ומברגים על המשטחים והריצופים, או כל שימוש בלתי סביר אחר.

תכשירי ניקוי שיש להימנע מהם

כמו כל משטח אחר, גם אבן קיסר עלולה להינזק על ידי חשיפה לכימיקלים ולחומרי ניקוי חזקים. לעולם אין לנקות את אבן קיסר עם מוצרים המכילים טריכלורואתאן או מתילן כלוריד, כדוגמת מסיר צבע. יש להימנע משימוש בתכשירי ניקוי אגרסיביים כדוגמת מנקי תנורים או חומרי ניקוי המיועדים למדיח הכלים ומכילים אלקליין ברמות גבוהות או pH גבוה
כמו כל משטח אחר, גם אבן קיסר עלולה להינזק על ידי חשיפה לכימיקלים ולחומרי ניקוי חזקים. לעולם אין לנקות את אבן קיסר עם מוצרים המכילים טריכלורואתאן או מתילן כלוריד, כדוגמת מסיר צבע. יש להימנע משימוש בתכשירי ניקוי אגרסיביים כדוגמת מנקי תנורים או חומרי ניקוי המיועדים למדיח הכלים ומכילים אלקליין ברמות גבוהות או pH גבוה (8 ומעלה). מוצרים המכילים שמנים או אבקות עלולים להותיר משקע ולכן יש לשטוף אותם היטב. אם המשטח שלך נחשף בטעות לאחד מן החומרים המזיקים הללו, יש לשטוף אותו מיד במים נקיים כדי לנטרל את האפקט.
 

 
 
 גרניט  
 
חומר גלם יוקרתי ועמיד במיוחד המיובא מרחבי העולם ומתאפיין באחידות צבע ובמרקם נקודתי. עקב היותו סלע יסוד קשה ועמיד במיוחד, אשר נוצר בתהליכים וולקניים ונחשב לאחד מהחומרים החזקים בטבע, הגרניט דורש כלי עיבוד ייחודיים העשויים מיהלום. הגרניט משמש לייצור שיש למטבחים, חדרי אמבטיות, מדרגות, חיפוים וכו', במבחר צבעים מרהיבים.
 

תכונות הגרניט
 
 אבן הגרניט אינה נשרטת בקלות
 אינה רגישה לחום
 אינה רגישה לחומצות
 ספיגה - אבן הגרניט מגיבה לספיגה בהתאם לגוון שלה. ככל שהיא בהירה יותר היא בעלת ספיגה גבוהה יותר
    (הנושא מטופל בעזרת סילר, שאוטם את האבן ומאפשר שימוש נוח).
 אבן הגרניט
אופן השימוש
יש לנקות משטחי גרניט בעזרת חומרים ייעודים, רצוי ומומלץ להשאיר את פני השטח יבש לאחר השימוש
 (למניעת אבנית שנוצרת כתוצאה מהמים ולא מהאבן).
 
 שים לב - על משטחי גרניט ניתן להניח תבנית / סיר חם לזמן קצר. אסור בתכלית האיסור לשים פלטת שבת ישירות על גבי משטח גרניט משום שמדובר בחום גבוה יחסית, ולאורך זמן ממושך, דבר העלול לבקע / לסדוק את האבן.